Kabak Tatlısı Tarifi

admin Ocak 10, 2021 218 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

Aslında bir meyve tatlısı kabak tatlısı. Faydaları say say bitmeyen bal kabağının bal gibi tatlı olan iç kısmı ince ince dilimleniyor, toz şekerli şerbet karışımında yumuşayana kadar pişiyor. Tatlı o kadar güzel oluyor ki kış bir an önce gelsin ve bal kabağından hazırlanan kabak tatlısı sofranızda hep olsun istiyorsunuz. Tencerede yapılabilen bal kabağı tatlısıasynı zamanda fırında da pişiyor ve bir nebze olsun karamel lezzetini alıyor.
Şimdi sizlere ‘Kabak tadı verdi’ deyimini sözlükten kaldıracak kabak tatlısı tarifimizi not almanızı ve pratik bir şekilde hazırlamanızı öneriyoruz. Onu en az bal kabağı çorbası kadar çok seveceksiniz.
Kabağı lifli yapısından ötürü tatlı olarak tüketmeyi sevmeyenlere de naçizane önerimiz; tahin, kaymak ya da dondurma hatta bu üçlünün hepsi ile aynı anda tüketmeleri.
Bal kabağı mevsimi gelmişken bal kabağından yapılan diğer tatlı tariflerimize de bekleriz: Hazır Zamanıyken Bal Kabağını Doya Doya Değerlendirmelik 14 Farklı Tatlı Tarifi

Kabak Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler

 • Toz şeker
 • Bal kabağı
 • Tahin
 • Ceviz içi

Kabak Tatlısı Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Dilimlenmiş kabakları tencerenin ya da düdüklü tencerenin tabanını tamamen kaplayacak şekilde, tek sıra olarak dizin.
 2. Üstüne üstlerini örtecek kadar şeker serpin.
 3. Üstüne tekrar bir sıra kabak dizin ve bu şekilde tüm malzeme bitene dek sıra sıra dizmeye devam edin.Kapağını kapatın ve suyunu salması için bir gece bekletin.
 4. Ertesi sabah suyunu salmış olan kabakların kapağı kapalı bir şekilde ocağa alın ve normal çelik tencere kullanıyor iseniz, kaynamaya başladıktan sonra 40 dakika, düdüklü tencere kullanıyor iseniz, buharı çıktıktan sonra 30 dakika kısık ateşte olacak şekilde pişirin.
 5.  Soğuyana dek bekleyin ve üstlerine tahin ile ceviz gezdirerek servis edin.

  [box type=”alert-info”]Hamur işi Tariflerimize Baktınız mı?[/box]

admin

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 267 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.